Duitslandweb logo Duitslandweb

Bondsregering wil verkoop elektrische auto's stimuleren

Kort nieuws - 3 februari 2016

De Duitse regering wil de verkoop van elektrische auto's stimuleren. Daarover spraken kanselier Merkel en de ministers Gabriel (Economie en Energie), Schäuble (Financiën) en Dobrindt (Verkeer) dinsdag op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van de Duitse auto-industrie. De regering wil dat in 2020 een miljoen elektrische auto's in Duitsland rondrijden. Nu zijn dat er nog geen 50.000. Een van de voorstellen is een kooppremie van 5.000 euro per elektrische auto, maar daar is Schäuble geen voorstander van. De Bondsdag wil dat parlementariërs ook meer gebruik gaan maken van elektrische auto's om de CO2-uitstoot te verminderen. Lees meer bij FAZ.net en tagesspiegel.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?


Lees meer

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.


Lees meer

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.


Lees meer

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger