Duitslandweb
Vreemdelingenhaat mondt uit in Oost-West-debat
Kort nieuws - 31 augustus 2015Vreemdelingenhaat wordt in het westen van Duitsland graag als een Oost-Duits probleem gezien. Dit weekeinde benadrukten de Oost-Duitse deelstaatpremiers dat de xenofobie een probleem van heel Duitsland is. Minister-president Bodo Ramelow (Die Linke) van Thüringen sprak van een "gesamtdeutschen Problem, das wir gesamtdeutsch bekämpfen müssen". Maar de voorzitter van de conferentie van deelstaatministers van Binnenlandse Zaken, Roger Lewentz (SPD), ziet dat anders. Volgens hem is er in het oosten meer xenofobe radicalisering. "In het oosten is het blijkbaar zo dat migranten angst en vreemdelingenhaat losmaken. En wel in een omvang die wij in het westen niet voor mogelijk hebben gehouden", citeert Die Welt de minister-president van Rijnland-Palts. Lees meer bij Zeit Online
Lees meer over 'Maatschappij':
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig