Duitslandweb
Weer noodopvang asielzoekers afgebrand
Kort nieuws - 25 augustus 2015Een nog leegstaande noodopvanglocatie voor asielzoekers in Nauen in Brandenburg, ten westen van Berlijn, is in de nacht van maandag op dinsdag afgebrand. De politie gaat uit van brandstichting. De sporthal zou vanaf september gebruikt gaan worden als tijdelijke opvang. Beschamend en Duitsland onwaardig, noemde de minister-president van Brandenburg, Dietmar Woidke (SPD), de brandstichting. Hij kondigde aan dat politie en justitie alles in het werk zullen stellen om de daders flink te straffen, mocht de brandstichting inderdaad uit vreemdelingenhaat zijn gepleegd. Ook in de nacht van zondag op maandag brandde een leegstaande opvanglocatie af. Afgelopen weekeinde waren bovendien hevige rellen bij een nieuwe asielopvang in Heidenau. Daarbij raakten tientallen agenten gewond. Lees meer bij Tagesspiegel
Lees meer over 'Maatschappij':
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.

Reacties
Geen reacties aanwezig