Duitslandweb
Asielzoekers mogen in Duitsland voortaan stage lopen
Kort nieuws - 30 juli 2015Asielzoekers mogen in Duitsland voortaan stage lopen zonder eerst toestemming bij het arbeidsbureau te vragen. Dat heeft de bondsregering woensdag besloten. Tot nu toe hadden ze toestemming van de Bundesagentur für Arbeit nodig, die eerst moest nagaan of er geen werknemers waren die meer recht op de stage hadden. Minister van Werkgelegenheid Nahles (SPD) noemt het een "humanitaire plicht" om voor vluchtelingen te zorgen voor aansluiting op de samenleving. In Nederland mogen asielzoekers op het MBO en het VMBO stage lopen als de stage een noodzakelijk onderdeel uitmaakt van de opleiding. De stage wordt dan niet als werk gezien, maar als onderwijs. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Politiek':
Merz sluit samenwerking met AfD uit
"De AfD wil ons vernietigen, ze wil een ander land", aldus kanselier Merz. Met zo'n partij kan zijn CDU/CSU niet samenwerken.
CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan
Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.
Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan
De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.
100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’
Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”

Reacties
Geen reacties aanwezig