Duitslandweb
Minister moet overstap naar bedrijf voortaan laten goedkeuren
Kort nieuws - 3 juli 2015De Bondsdag heeft nieuwe regels aangenomen die moeten zorgen dat kabinetsleden niet meer direct kunnen overstappen naar een bedrijf waarmee ze in hun functie als (onder-)minister te maken hadden. Als een minister een baan in het bedrijfsleven wil aanvaarden moet hij dat ter goedkeuring voorleggen aan het kabinet. Dat kan dan een overgangsperiode, een Karenzzeit, van maximaal 18 maanden opleggen. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Politiek':
Gastropopulismus: 'Wij zijn geen broccolirepubliek!'
De Beierse premier Söder laat zich graag zien met foto's van vlees. Een typisch voorbeeld van wat Duitsers 'Gastropopulismus' noemen.
Merz sluit samenwerking met AfD uit
"De AfD wil ons vernietigen, ze wil een ander land", aldus kanselier Merz. Met zo'n partij kan zijn CDU/CSU niet samenwerken.
CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan
Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.
Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan
De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.

Reacties
Geen reacties aanwezig