Duitslandweb logo Duitslandweb

'NSA luisterde bondsregering al sinds 1999 systematisch af'

Kort nieuws - 2 juli 2015

De Amerikaanse geheime dienst NSA luisterde de Duitse bondsregering al zeker sinds 1999 systematisch af, eerst nog in Bonn, daarna in Berlijn. Dat blijkt uit nieuwe onthullingen van WikiLeaks, waar de Süddeutsche Zeitung over beschikt. De NSA bespioneerde ministers, staatssecretarissen en zelfs faxnummers van ministeries werden afgetapt. Bij enkele afluisteracties was ook een Britse geheime dienst betrokken. De NSA bleek vooral geïnteresseerd in de Duitse handels- en financiële politiek. Net als de informatie over het afluisteren van drie Franse presidenten die vorige week naar buiten kwam, komt ook deze WikiLeaks-informatie niet van Edward Snowden maar van een andere, nog onbekende NSA-bron. Lees meer bij Süddeutsche.de

Zie ook: 'Merkels reiselustiger Schatten' (Süddeutsche.de)

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merz sluit samenwerking met AfD uit

Merz sluit samenwerking met AfD uit

"De AfD wil ons vernietigen, ze wil een ander land", aldus kanselier Merz. Met zo'n partij kan zijn CDU/CSU niet samenwerken.


Lees meer

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan

Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.


Lees meer

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.


Lees meer

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger