
'Foto delen op Facebook schendt auteursrecht'
Kort nieuws - 24 maart 2015Een Duitse vrouw die een artikel met foto van de Bild Zeitung heeft gedeeld met de Facebook-sharebutton op de website, heeft daarvoor een rekening van ongeveer 1000 euro gekregen van de fotograaf. Bij de foto ontbrak de naam van de fotograaf en dat mag niet, bepaalde een rechtbank eerder, in een andere zaak. De vrouw heeft uiteindelijk een schikking getroffen, maar volgens Duitse mediaberichten kan de kwestie wel betekenen dat websites met een Share-button de auteursrechtregels overtreden. Die zouden voor de foto's die ze delen een licentie moeten regelen die delen op social media toestaat. Lees meer bij Meedia.de
Lees meer over 'Digitale samenleving':
.jpg)
CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software
Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken
Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.

‘Duits onderwijs had moeite met omslag in coronatijd'
Mischa Buiting deed als afstudeerproject onderzoek naar digitalisering in het hoger onderwijs in Nederland en Duitsland.

Warum, wieso: werkt Street View niet in Duitsland?
In de serie 'Warum, wieso?' zoeken we alledaagse Duitse kwesties uit. Aflevering 3: Google Street View
Reacties
Geen reacties aanwezig