Duitslandweb
Staatssecretaris wil met Pegida-aanhangers spreken
Kort nieuws - 10 maart 2015Staatssecretaris van Ontwikkelingssamenwerking Kitschelt wil met aanhangers van de Pegida spreken over "de situatie van vluchtelingen wereldwijd". Het gesprek staat gepland voor 26 maart. Het is de eerste keer dat een vertegenwoordiger van de Bondsregering met de islamkritische beweging praat. Minister Gabriel (SPD) was al eens als privépersoon bij een bijeenkomst van Pegida-aanhangers. Een groep CDU-parlementariërs houdt regelmatig contact met een aantal Pegida-sympathisanten in Saksen. Zij zien zichzelf als "scharnier" tussen Pegida en de politiek. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Politiek':
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.
Met Schröder was het zelden saai
Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.
Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af
De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.

Reacties
Geen reacties aanwezig