Duitslandweb logo Duitslandweb

'Vrouwenquotum is ongrondwettelijk'

Kort nieuws - 24 februari 2015

Het wetsvoorstel voor een vrouwenquotum in de bestuurs- en toezichtsraden van beursgenoteerde bedrijven is op belangrijke punten in strijd met de Duitse grondwet. Een groep experts die in opdracht van de Bondsdag het wetsvoorstel onderzochten noemt het ongrondwettelijk en technisch slecht. Bovendien is een deel van het plan in strijd met het Europees recht. De wet moet ervoor zorgen dat de toezichtsraden van ongeveer 100 grote NV's voor 30 procent uit vrouwen bestaan. Daarnaast moeten 3500 middelgrote ondernemingen plannen voorleggen om het aandeel vrouwen in de bestuurs- en toezichtsraden te vergroten. Lees meer bij Frankfurter Allgemeine Zeitung 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger