Duitslandweb
Kerken bieden steeds vaker asiel aan vluchtelingen
Kort nieuws - 23 februari 2015Kerken bieden steeds vaker asiel aan vluchtelingen. Dit ondanks de kritiek die minister van Binnenlandse Zaken De Maizière onlangs op deze opvang uitte. Op dit moment vangen 226 kerken ruim 400 vluchtelingen op. Dat is 13 procent meer dan een maand geleden en zelfs 500 procent meer dan in januari 2014. De kritiek luidt dat de kerken niet alleen vluchtelingen opvangen die uitgezet moeten worden naar landen buiten de EU, maar ook mensen die volgens het verdrag van Dublin teruggestuurd moeten worden naar het EU-land waar ze zijn binnengekomen. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Maatschappij':
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.
Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm
Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.
Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren
Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.

Reacties
Geen reacties aanwezig