
Aantal aanslagen op asielzoekerscentra sterk toegenomen
Kort nieuws - 11 februari 2015Het aantal aanslagen op asielzoekerscentra in Duitsland is in 2014 verdrievoudigd. Het waren er meer dan 150, daarbij raakten volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken negen mensen gewond. Vooral in het laatste kwartaal van vorig jaar nam het aantal aanslagen toe. Experts zien een verband met de opkomst van de islam-kritische beweging Pegida en het gestegen aantal aanslagen. Lees meer bij Deutsche Welle
Lees meer over 'Maatschappij':

Klöckner strijkt de regenboogvlag op de Rijksdag
De regenboogvlag wordt niet meer gehesen op de Rijksdag tijdens de Berlin Pride, en medewerkers lopen niet meer mee in de parade.

Rel om concerten pro-Palestijnse Macklemore
Rapper Macklemore treedt in juli op tijdens het Duitse festival Deichbrand. Maar hij ligt onder vuur om zijn pro-Palestijnse teksten.

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei
Duitsland staat op 8 mei stil bij het einde van de Tweede Wereldoorlog. Maar deze 'Tag der Befreiung' is een beladen dag.

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten
De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.
Reacties
Geen reacties aanwezig