Duitslandweb
Deutsche Bank erkent fouten in omgang met Epstein
Kort nieuws - 11 februari 2026 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Deutsche Bank erkent dat haar zakelijke relaties met Jeffrey Epstein fout waren. De Amerikaanse zedendelinquent zou volgens nieuw vrijgegeven documenten in de Epstein-zaak tot en met 2018 over meer dan 40 bankrekeningen bij de Deutsche Bank hebben beschikt en een groot deel van zijn vermogen daar hebben ondergebracht.
De Deutsche Bank zegt dat ze Epstein in 2013 als klant heeft aangenomen. Dat was fout, erkent de bank. "We hebben diepe spijt van onze toenmalige zakelijke relatie met Epstein." De Amerikaanse investeerder was toen al veroordeeld voor misbruik met meisjes en jonge vrouwen. In 2018 is de bank naar eigen zeggen 'een proces tot beëindiging van de klantrelatie' gestart. Epstein werd in 2019 in de VS opnieuw gearresteerd en kort daarna dood gevonden in zijn cel.
De bank heeft onmiddellijk na Epsteins arrestatie volledige medewerking bij de justitiële onderzoeken aangeboden, zegt een woordvoerder. Sindsdien zijn de 'operatieve processen' en de 'controles bij de bestrijding van financiële criminaliteit' van de bank flink verbeterd, aldus de woordvoerder. De voorzitter van de grootste Duitse vereniging van aandeelhouders DSW wil dat de Deutsche Bank documenten over de contacten met Epstein openbaar maakt om reputatieschade te voorkomen. Lees meer bij Die Zeit en Tagesspiegel
Lees meer over 'Economie':
De lange nasleep van de CumEx-fraude
Dramaserie Other People's Money draait om de CumEx-megafraude. De Duitse justitie heeft nog steeds de handen vol aan deze belastingontduiking.
Herfst der inzichten
"Tot nu toe is de herfst druilerig met vallende blaadjes en rottende infrastructuur." Column van Carsten Brzeski.
Een golf van economen
Columnist Carsten Brzeski ziet een richtingenstrijd voorgeprogrammeerd bij de nieuwe regering.
Nieuwe regering wil dat Duitsers harder werken
Duitsers werken gemiddeld een stuk korter dan andere Europeanen. Kanselier Merz wil daar verandering in brengen.

Reacties
Geen reacties aanwezig