
Opnieuw boerenprotesten in Duitsland
Kort nieuws - 31 januari 2024 - Auteur: Redactie DuitslandwebBoeren hebben aangekondigd woensdag opnieuw actie te voeren. In Beieren, Mecklenburg-Voorpommeren en Hamburg worden tractorprotesten verwacht.
In Hamburg liep het verkeer in de ochtendspits vast door de blokkades van boeren. Ze hebben ook wegen geblokkeerd met bergen mest. In Beieren worden opritten naar snelwegen geblokkeerd. In de deelstaat Mecklenburg-Voorpommeren, in het noordoosten van Duitsland, hebben boerenorganisaties aangekondigd dat ze vooral zichtbaar willen zijn, op bruggen over de snelwegen.
Deze woensdag behandelt de Bondsdag de begroting. Daarom willen de boeren juist vandaag van zich laten horen. De deelstaatregering van Mecklenburg-Voorpommeren probeert vrijdag via de Bondsraad (de vertegenwoordiging van de deelstaten) te bereiken dat het belastingvoordeel dat boeren krijgen op diesel voor hun landbouwmachines, voorlopig nog blijft. De regering wilde dat eerst in dit jaar afschaffen om een begrotingsgat te dichten, maar kwam de boeren na eerdere protesten in december tegemoet. Het belastingvoordeel wordt nu in meerdere stappen afgebouwd in de komende jaren. Lees meer bij Frankfurter Allgemeine Zeitung en bij Bayerischer Rundfunk
Lees meer:

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'
Moslims in Duitsland worden in veel situaties gediscrimineerd. Media spelen daarin ook een rol.

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht
Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan
Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan
De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.
Reacties