
Minister Maas roept op tot meer moed tegen vreemdelingenhaat
Kort nieuws - 23 december 2015Minister Maas van Justitie roept, met het oog op het stijgende aantal aanvallen tegen asielzoekerscentra, mensen in Duitsland op meer moed te tonen tegen vreemdelingenhaat, "in de metro, op het werk en in de sportclub". De zwijgende meerderheid moet zich duidelijk uitspreken, aldus de minister "zodat ons maatschappelijk debat niet door hetze en haat wordt vergiftigd". Hij wil dat het komende jaar harder wordt opgetreden tegen brandstichters. Lees meer bij Zeit Online
Het aantal aanvallen tegen asielzoekerscentra is dit jaar inmiddels gestegen naar 875, blijkt uit cijfers van de federale recherche BKA. In 2014 waren dat er 199. In 783 gevallen zijn de daders rechts-extremisten. Meestal gaat het om beschadegingen aan de gebouwen. Lees meer bij Focus Online
Lees meer over 'Politiek':

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’
Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”
.jpg)
CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software
Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken
Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.
Reacties
Geen reacties aanwezig