Lezing: Thomas Weber
Adolf Hitler en de Eerste Wereldoorlog

Activiteit van externe partij

Datum: donderdag 24 maart 2011 om 20:00 uur
Locatie: Goethe Institut Amsterdam
Informatie: Voertaal Engels
Toegang: gratis, graag aanmelden via k.oskam@niod.knaw.nl

Ter gelegenheid van de verschijning van de Nederlandse vertaling van zijn boek Adolf Hitler en de Eerste Wereldoorlog zal de Duitse historicus Thomas Weber op 24 maart een lezing houden in het Goethe-Institut te Amsterdam. Johannes Houwink ten Cate, hoogleraar Holocaust- en Genocidestudies zal met hem in gesprek gaan. De voertaal is Engels.

De Duitse historicus Thomas Weber (1974) is hoogleraar Europese, internationale en globale politieke geschiedenis aan de University of Aberdeen. In zijn boek gaat Weber in op de kwestie of Hitler een product van zijn tijd was of een uitzonderlijke, berekende figuur. En hij vraagt zich af of de Eerste Wereldoorlog, zoals vaak wordt beweerd, van doorslaggevende betekenis is geweest voor de opkomst van Adolf Hitler.

De avond wordt georganiseerd door het Goethe-Institut, het NIOD en Uitgeverij Nieuw Amsterdam. Na afloop van het programma is er gelegenheid om een exemplaar van het boek te kopen.

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger