Leonce en Lena
Toneel

Activiteit van externe partij

Datum: dinsdag 10 maart 2009
Locatie: Vlaams cultuurhuis De Brakke Grond
Informatie: 12 euro, met korting 8 euro
Toegang: 12 euro, met korting 8 euro

ToneelAfb: www.brakkegrond.nl

'Moederstuk van de absurdisten'

Ensemble Leporello speelt 'Leonce en Lena': een vinnige satire over prins Leonce van het minirijk Popo, die moet huwen met prinses Lena van het minirijk Pipi. Deze voorstelling naar een tekst van Georg Büchner is een sprookje, een lustspel, een aanklacht en een poëtische, filosofische mijmering.

Georg Büchner (1813-1837) was verdediger van mensenrechten, arts en schrijver van drie toneelstukken waaronder Leonce und Lena. Met zijn anarchistische stijlbreuken, zijn revolutionaire karakter en nihilistische visie op de mens wordt hij beschouwd als de  grondlegger van het moderne theater. Vooral het waar gebeurde en onvoltooide Woyzeck  wordt gerekend tot de klassieken van de Duitstalige literatuur. Regisseur Koen de Sutter ziet het stuk als de "moeder van de absurdisten".

Het Brusselse Ensemble Leporello staat voor totaaltheater van vlees en bloed, waarbij replieken, taferelen en bedrijven op een muzikaal-ritmische, partituurachtige manier worden gestileerd. In hun werk grijpen ze terug naar de oervormen van theater en de commedia dell’ arte.  

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger