Thomas Mann Close-Ups | Editie 4: Joseph und seine Brüder
Lezingenreeks over 150 jaar Thomas Mann

Activiteit van Duitsland Instituut Amsterdam

Datum: donderdag 11 december 2025 om 17:00 uur tot 18:30 uur
Locatie: Goethe-Institut Niederlande, Herengracht 470, Amsterdam
Informatie:

Voertalen: Duits, Nederlands. Tickets zijn binnenkort beschikbaar

Toegang: €5 (incl. 1 drankje)
Thomas Mann Close-Ups | Editie 4: Joseph und seine Brüder
© DIA / via Canva.com

In de Thomas Mann Close-Ups neemt germaniste Trixie Hölsgens (DIA) samen met het publiek en geselecteerde gasten vier klassiekers van de auteur onder de loep. Met illustraties, muziek, interactieve sessies en zelfgeschreven teksten ontdekken we het werk en de mens Thomas Mann in Nahaufnahme. Close reading ontmoet creativiteit, proza ontmoet politiek en er ontstaan nieuwe perspectieven. In deze vierde editie staat het werk Joseph und seine Brüder centraal.

In de Bijbel lijkt het verhaal van Jozef en zijn broers meer op een kort verhaal. Bij Thomas Mann wordt het een vierdelige roman van 1400 pagina's over broederstrijd, vergeving en menselijkheid, doorspekt met humor, gevoel en psychologische inzichten. Het werk aan dit magnum opus, dat tussen 1933 en 1943 verscheen, was voor Thomas Mann een troost in donkere tijden. En het boek is nog steeds troostrijk. Samen met Trixie Hölsgens duiken we in de mythische roman en illustratrice Isabella El-Hasan brengt Jozef en zijn broers met haar tekenpen in kaart.

 

Over de sprekers:

Trixie Hölsgens is onderwijsexpert bij het DIA. Zij houdt zich bezig met projecten en lesideeën voor docenten en leerlingen van de vakken Duits, geschiedenis en maatschappijleer. Tevens is zij spreker in de DIA-podcastreeksen Die Vorleser en Blik op de Muur.
Naast haar werkzaamheden bij het DIA geeft zij als zelfstandig docent colleges en lezingen over moderne literatuur en filosofie.

Isabella El-Hasan is een Nederlandse illustrator met Jordaanse, Duitse en Nederlandse roots. Haar werk weerspiegelt de diepgang van menselijke verbondenheid en biedt ruimte voor spiritualiteit en culturele reflectie.
Na haar afstuderen in Visuele Communicatie aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Maastricht (2008) woonde ze zes jaar in het Verenigd Koninkrijk, voordat ze in 2014 terugkeerde naar Nederland. Daar combineert ze haar artistieke werk met maatschappelijke betrokkenheid — onder andere op het gebied van diversiteit en inclusie, thema’s die haar als moeder en bruggenbouwer tussen culturen nauw aan het hart liggen.
Haar illustraties, video's en teksten ontstaan vanuit een intuïtief proces, waarbij innerlijke werelden vorm krijgen op papier of scherm. Isabella toont haar werk regelmatig in tentoonstellingen en deelt haar creatieve reis via blogposts en sociale media.


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger